Артикул: 878717

Злые самаритяне. Миф о свободной торговле и секретная история капитализма

Видавництво: «Манн, Іванов і Фербер»
Серія: МІФ. Бізнес
ISBN: 978-5-00100-947-4,  

 

 
Рік видання: 2018
Кількість сторінок: 256
Палітурка: Тверда палітурка
Мова видання: Російська
Рік першого видання: 2018
Товар закончился
Немає в наявності

Про книгу

Що потрібно робити країні, щоб досягти успіху?

Згідно постулатам сучасної неоліберальної економіки, потрібно відповідати вимогам вільного ринку: керуватися принципами твердої валюти (низька інфляція), невеликого державного апарату, приватної ініціативи, вільної торгівлі та доброзичливого ставлення до зарубіжних інвестицій.

Але багато процвітаючі нині країни не цуралися протекціонізму і субсидування, захищаючись від зарубіжних інвесторів, відмовлялися визнавати патенти або відхилялися від ортодоксальної неоліберальної політики щодо законів про закордонні інвестиції, державних підприємств, макроекономічного управління та політичних інститутів.

Відомий економіст Ха-Джун Чанг підготував історичний екскурс і аналіз сучасного світу, а також запропонував прогноз на майбутнє. Він розвіює багато міфів.

Великобританія і США - це не батьківщина вільної торгівлі; більш того, довгий час це були самі протекціоністські країни в світі. Не всі держави досягли успіху виключно завдяки протекціонізму і субсидіях, але мало хто обійшовся без цього. Країни, що розвиваються рідко свідомо обирали шлях вільної торгівлі - часто це було результатом вимог ззовні, часто навіть підкріплених військовою міццю. Більшості таких країн вільна торгівля не принесла нічого доброго; набагато краще вони справлялися за допомогою протекціонізму і субсидування. Найкраще працює економіка в країнах, які відкривали свою економіку поступово і вибірково. Принципи неолібералізму - вільний ринок і вільна торгівля - закликають пожертвувати рівністю заради зростання, але в результаті не досягається ні те, ні інше; за останні двадцять п'ять років, коли відкрилися кордони і з'явився вільний ринок, зростання на ділі сповільнилося.

Для кого ця книга

Це книга для всіх, хто цікавиться економікою і хоче краще розуміти, як влаштований світ.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре