Артикул: 200407
Новинка

В поисках энергии. Ресурсные войны, новые технологии и будущее энергетики

Автор: Деніел Єргін
Видавництво: «Альпіна Паблішер»
ISBN: 978-5-9614-1269-7,  

 

 
Оригінальна назва: The Quest: Energy, Security, and the Remaking of the Modern World
Рік видання: 2019
Кількість сторінок: 712
Палітурка: Тверда палітурка
Мова видання: Російська
Формат : 170х240 мм (середній формат)
Наклад: 2500
Перекладач: Євстигнєєва І., Мацак Олег
Рік першого видання: 2019
Товар закончился
Немає в наявності

Цитата
«Теракти 11 вересня практично не позначилися на цінах на нафту. Навіть у 2004 р очікування були такі, що при існуючій ринковій кон'юнктурі ціни і далі будуть залишатися в цьому «помірному» діапазоні. Однак за наступні чотири роки, з 2004 по 2008 р, ціни на нафту продемонстрували запаморочливе зростання, досягнувши історичного максимуму $ 147,27 за барель, з далекосяжними наслідками для світової економіки. Зростання цін призвів до глобального перерозподілу доходів і політичного впливу, похитнула впевненість людей в сьогоденні і викликав тривогу з приводу майбутнього. Він в черговий раз підкреслив центральну роль нафти в сучасному світі і одночасно дав новий стимул до розвитку нових джерел енергії, щоб зняти залежність від викопного палива».
Деніел Єргін

Про що книга «В пошуках енергії: Ресурсні війни, нові технології і майбутнє енергетики»
Книга Деніела Єргіна була задумана як спроба розібратися в питаннях формування енергетичної картини світу і поговорити про проблеми сучасної енергетики.

Незважаючи на неймовірну складність теми, книга написана простою і зрозумілою мовою і читається більш ніж просто захоплююче. Наприклад, уже в передмові до своєї книги Деніел Єргін гранично чітко пояснює взаємозв'язок між будь-яким соціальним кризою в країнах Перської затоки і миттєвим зростанням цін на нафту в усьому світі, а також розповідає про те, яку політичну силу і вигоду дає тій чи іншій країні доступ до джерел енергії, які гарантії безпеки він забезпечує і яку відповідальність передбачає.

Далі в книзі розглядаються такі питання, як:

  • шлях розвитку атомної енергетики після Другої світової війни;
  • особливості нафтової карти світу, яка склалася після розпаду Радянського Союзу;
  • трансформація американського ринку природного газу в результаті «сланцевого буму» Джорджа Мітчелла;
  • пошук нових джерел енергії;
  • значення відновлюваних джерел енергії для глобальної економіки XXI століття;
  • взаємний вплив екологічних проблем і енергетики.

Чому книга «В пошуках енергії» гідна прочитання

  • Книга Деніела Єргіна представляє читачеві детальну картину сучасної глобальної енергетики заради відповіді на одне головне питання: чи можливо задоволення світових потреб в енергії в умовах глобалізації попиту на неї?
  • Починаючи розповідь з опису нападу Іраку на Кувейт в 1990 р (мета - знищення Кувейту як незалежної держави і перетворення Іраку в нафтову державу рівня Саудівської Аравії) і закінчуючи його розповіддю про витрати адміністрації президента США Барака Обами на дослідження в галузі енергетики або поясненням неологізму «гаджеватти» і що криється за ним фантастичного стрибка в споживанні електрики в1910-х рр., Деніел Єргін жодного разу не виводить свої роздуми про енергетику з общеисторического контексту, що робить його кн ярму ще більш цінною.
  • В силу гостроти піднімаються в книзі тем (енергетика, екологія, політика) вона буде цікава самому широкому колу читачів.

Хто автор
Деніел Єргін - визнаний авторитет у галузі енергетики, міжнародної політики і економіки; експерт з глобальної енергетики телеканалу ділових новин CNBC, засновник і голова ради директорів IHS Cambridge Energy Research Associates (IHS CERA). Удостоєний Пулітцерівської премії за що стала світовим бестселером книгу «Видобуток: Всесвітня історія боротьби за нафту, гроші і влада».

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре

Теги: В, поисках, энергии, Ресурсные, войны, новые, технологии, и, будущее, энергетики