КНИГИ ТИЖНЯ - популярні книги автора Ілсе Санд
Артикул: 895411

SPQR: История Древнего Рима (тверда палітурка)

Твёрдая обложка нет в наличии
Автор: Мэри Бирд
Видавництво: «Альпіна Паблішер»
ISBN: 978-5-00139-011-4,  

 

 
Оригінальна назва: SPQR: A History of Ancient Rome
Рік видання: 2020
Кількість сторінок: 696
Палітурка: Тверда палітурка
Мова видання: Російська
Формат : 145х215 мм (средний формат)
Наклад: 5000
Перекладач: Дар'я Попова
Тип видання: 2-е видання
Додатково: + 16 сторінок кольорові вкладки
Серія:
Вікові обмеження: 16+
Рік першого видання: 2018
Товар закончился
Немає в наявності

Книги з історії Стародавнього Риму або лякають незвичного читача шеренгами незнайомих осіб, понять і місць, або все спрощують. Мері Бірд пропонує інший підхід: ми швидко занурюємося в захоплюючу історію, віддалену від нас на 2000 років і більше; ми багато чого про неї не знаємо, але все одно на ній побудовані майже всі сучасні політичні системи світу. Знайомства не буде простим, але без нього обійтися не можна: не знаючи нічого про Древній Рим, ми не зрозуміємо сучасність.
Віктор Сонькин,
автор книги "Тут був Рим", лауреат премії "Просвітитель"

Завдяки Мері Бірд далеке минуле здається живим і захоплюючим. Вона володіє дивовижною здатністю переконувати, що античність - це хороша тема для дискусій.

Sunday Times

Ми зустрічаємося з образами і історією Стародавнього Риму в науці, літературі, мистецтві. Але наскільки близькі до реальності наші уявлення про епоху, на яку спирається вся західна цивілізація? Провідний світовий фахівець з давньої історії Мері Бірд у своїй книзі "SPQR: Історія Стародавнього Риму" пояснює, чому нам так важлива римська історія, яким чином маленький, нічим не примітний містечко Центральної Італії перетворився в імперію трьох континентів.

Назва "SPQR" - абревіатура латинського виразу senatus populus que romanus, що означає "сенат і народ Риму". Сенат дав назву сучасним законодавчим зборам по всьому світу.

SPQR - книга про Рим і про те, як він зберігав своє панування кілька століть поспіль, про його жителів, імператорів і змовників. Описуючи взаємини влади і людини, політичний устрій і конфлікти, становлення державності і імперії, знаменитих і нікому не відомих римлян, автор за допомогою наукових даних руйнує міфи.

Виклад історії Стародавнього Риму починається з середини I в. до н. е., коли Рим вже був великою метрополією з населенням більше мільйона жителів, з передвістя перевороту і опису зоряного часу Цицерона. А закінчується кульмінаційним моментом, коли в 212 році імператор Каракалла дав усім вільним жителям Римської імперії право повного римського громадянства, знищивши відмінності між переможцями і переможеними.

Чому книга гідна прочитання

- Тут є все краще, що читач може знайти в науково-популярній літературі: глибоке і всебічне знання предмета, чудова мова, відчуття пульсації повсякденному житті.

- Зі збільшенням числа знахідок, виявлених в грунті, підземних водах і навіть у бібліотеках, історіографія Стародавнього Риму зазнала серйозних змін за останні 50 років. Книга містить актуальні наукові дані.

- Ця книга - історичний спектакль, зв'язок між минулим і сьогоденням. Дивно, як багато схожих подій і паралелей з сьогоднішнім днем ​​читач знайде в історії про Стародавньому Римі.

Про автора

Мері Бірд - професор історії Стародавнього світу Кембриджського університету, редактор розділу антиковедения The Times Literary Supplement (літературний додаток до The Times). Отримавши визнання світовою науковою спільнотою, стала членом Британської академії та Американської академії мистецтв і наук. Удостоєна вищих нагород: Ордену Британської імперії, Премії національного суспільства книжкових критиків, Премії принцеси Астурійський.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре