КНИГИ ТИЖНЯ - популярні книги автора Ілсе Санд
Артикул: 719983

Объясняя религию: Природа религиозного мышления

Автор: Паскаль Буайе
Видавництво: «Альпіна нон-фікшн»
ISBN: 978-5-91671-868-3,  

 

 
Рік видання: 2017
Кількість сторінок: 496
Палітурка: Тверда палітурка
Мова видання: Російська
Формат : 145х215 мм (средний формат)
Рік першого видання: 2017
329 грн
Є в наявності

Чому ми віримо в вищі сили? Як народжується релігія і чому віра відіграє величезну роль в житті людини в XXI столітті?

Антрополог Паскаль Буайе описує схильність до віри з позиції еволюційної психології. Підгрунтя вірувань і релігійних обрядів він знаходить в принципах роботи людської психіки: релігійне мислення - це найбільш зручна, природна форма мислення для людини, наслідок пристосування нашої психіки до навколишнього середовища.

В Європі чимало місць, де люди вірять у відьом, які будують їм підступи, деякі мусульмани бояться джинів і Іфритом, хоча офіційний іслам не визнає подібних істот, а в США, незважаючи на різноманітність конфесій, багато хто всерйоз взаємодіють з інопланетянами. Чому так відбувається? Тому що нашому мозку дуже легко вірити в надприродне і дуже важко критично ставитися до цієї своєї схильності до віри.

Чому книга «Пояснюючи релігію: Природа релігійного мислення» гідна прочитання

  • Паскаль Буайе знайомить читача з різними видами вірувань - від Сибіру до Гаїті, відзначаючи, що не завжди сенс релігії полягає в порятунку душі, вічні за визначенням боги можуть вмирати, а могутні духи бути дурними і їх можна обдурити.
  • Автор розповідає про те, що релігія перестає бути таємницею, вона стає об'єктом наукового дослідження, - і наводить приклади відкриттів і теорій вчених з області когнітивної психології, антропології, лінгвістики та еволюційної біології.

Про автора

Паскаль Буайе - французький антрополог, один з видних представників когнітивного релігієзнавства, професор університету Вашингтона в Сент-Луїсі, автор статей в журналі Nature.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре