Артикул: 103016

Команда команд. Нові правила взаємодії у складному світі

Автор: Стенлі Маккрістал
Видавництво: «Моноліт-Bizz»
ISBN: 978-617-577-118-1,  

 

 
Оригінальна назва: Team of Teams. New Rules of Engagement for a Complex World
Рік видання: 2018
Кількість сторінок: 416
Палітурка: Тверда палітурка
Формат : 140x210 мм (середній формат)
Перекладач: Анастасія Жищинська
Рік першого видання: 2018
290 грн
Є в наявності

Про книгу

Чого можна досягти, якщо поєднати адаптивність, спритність і згуртованість маленької команди з могутністю та ресурсами величезної організації? Якщо змінити традиційну  неповоротку «вертикальну» систему управління на більш складну «горизонтальну», надавши право ухвалювати відповідальні рішення підлеглим? «Безлад», — подумає хтось. А може, саме такого підходу вимагає новий світовий лад?

На цей сміливий крок наважився під час керування антитерористичною операцією в Іраку генерал армії США Стенлі Маккрістал і досяг приголомшливих результатів. А потім пішов далі й дослідив дієвість своєї стратегії «команди команд» в інших сферах, зокрема в бізнесі. Результатом цього масштабного дослідження стала цікава, наочна та вражаюча книжка, яку варто прочитати кожному українському керівникові — і тому, хто б’ється з ворогом на полі бою, і тому, хто воює з конкурентами з офісу.

Про автора

Стенлі Маккрістал - чотиризірковий генерал у відставці, який керував JSOC (Об’єднане Командування спеціальних операцій США). Був звільнений у 2010 році з посади через скандальне інтерв’ю для журналу Rolling Stone, де злісно розкритикував діяльність Барака Обами та представників адміністрації президента через нерішучість у розв’язанні конфлікту в Афганістані. З 2010 року веде семінари з лідерства в Єльському університеті. Засновник консалтингової компанії McChrystal Group. У грудні 2011 року Маккрістала призначили головою ради директорів компанії Siemens Government Technologies. Став прототипом героя Бреда Пітта у фільмі «Машина війни» 2017 року.

Цитати з книги

Лідер-садівник
Садівники сіють насіння і збирають плоди, але насамперед вони доглядають. Поливають рослини, удобрюють грядки і виривають бур’яни. Вони цілими днями ходять вогкими стежками чи навколішки оглядають тендітні стебла. Регулярні огляди досвідчених садівників — це не якась неважлива формальність: завдяки їм рослини краще плодоносять. Так само з лідерами. Оскільки світ стає дедалі складнішим, вагомість лідерів лише ростиме. Навіть якби розробляння штучного інтелекту просувалося квантовими стрибками, навряд можлива альтернатива вольовим, сміливим і співчутливим лідерам. Переконати команди об’єднуватися з іншими ніколи не буде просто, але саме таку культуру потрібно засівати, і, якщо її підтримувати, вона зможе розцвісти. Просто потрібен садівник — людяний, а часом навіть занадто людяний лідер, який щиро захоче взяти на себе велику відповідальність і відігравати центральну роль у підтриманні життєдіяльності екосистеми.

Найважливіше
У раю, напевне, є місце для людей, які докладали неймовірних зусиль. Проте найважливіше — досягти успіху. Якщо для цього потрібно змінитися, то в цьому й полягає ваше завдання.

Новаторство та творчість
Сьогодні навіть механічні завдання на кшталт роботи на конвеєрі фабрики можуть вигравати завдяки новаторству і творчому мисленню. Що важче автоматизувати роботу, то більше потрібно мотивувати людину брати на себе ініціативу, шукати нові рішення і творчо мислити.

Колективне усвідомлення
Ми зрозуміли, що потрібно силоміць позбуватися старої системи і заміняти її цілком новою управлінською структурою. Нашою новою архітектурою було колективне усвідомлення. Його формували два елементи. Перший — максимальна колективна прозорість, яку ми втілили в життя завдяки нашим оперативно-розвідувальним нарадам і відкритому плануванню офісів, наслідуючи «управління системами» в NASA. Це давало змогу всім учасникам розуміти ситуацію загалом, що нагадувало контекстуальне розуміння мети на командному рівні. Другий елемент — це створення міцних внутрішніх зв’язків між командами; ми досягнули цього, започаткувавши програми залучення бійців і обміну офіцерами зв’язку. Цей елемент відображав довіру, яка була основою наших малих команд.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре