Артикул: 84033
Бестселер

Голая статистика. Самая интересная книга о самой скучной науке (тверда палітурка)

Твёрдая обложка нет в наличии
Автор: Чарльз Вілан
Видавництво: «Манн, Іванов і Фербер»
ISBN: 978-5-00057-953-4,  978-5-00100-823-1

 

 
Оригінальна назва: Naked Statistics: Stripping the Dread from the Data
Рік видання: 2017
Кількість сторінок: 352
Палітурка: Тверда палітурка
Формат : 170x240 мм (середній формат)
Наклад: 3 000
Перекладач: Іван Веригин
Тип видання: Друге видання
Рік першого видання: 2016
Товар закончился
Немає в наявності

Про книгу

Перша книга за статистикою, яку цікаво (і корисно) читати.

Більшість людей (особливо це стосується студентів, хоча після пари за статистикою вони можуть пристрасно обговорювати свої середні бали і статистичні показники улюблених бейсболістів) вважають статистику сумовитою і даремною наукою. Так чому ж головний економіст Google називає її «сексуальною»?

Насправді, статистика дуже цікава, якщо розповідати про неї як Чарльз Уїлан, і практична, так як відповідає на дуже багато важливих питань:

  • Як Netflix визначає, які фільми вам сподобаються?
  • Яка поведінка є правильною при вирішенні «Парадокс Монті Холла»?
  • Як визначити, які звички і поведінка викликають рак, не ставлячи експерименти на людях?
  • Чи допомагає пацієнтам те, що хтось молиться за них?
  • Чи є економічні вигоди від отримання наукового ступеня?
  • Як визначити, які школи шахраюють з результатами тестів?
  • Як порівняти двох гравців в бейсбол (баскетбол, футбол, інший ігровий вид спорту)?
  • Як зробити точні висновки про все населення країни, опитавши кілька тисяч чоловік?
  • Як супермаркет може визначити вагітність лише за списком покупок (жодна з яких безпосередньо на вагітність не вказує)?
  • Статистика допомагає приймати важливі соціальні рішення, знаходити приховані взаємозв'язки між явищами, краще розуміти ситуацію в бізнесі і на ринку.

Чарльз Уїлан розповідає про те, як статистика допомагає знаходити відповіді на ці та інші питання, і робить це з гумором і блискучими наочними прикладами.

Для студентів і тих, хто захоче застосувати отримані знання в роботі, в кожному розділі є додаток з основними формулами і графіками, які можна пропустити, якщо ви просто хочете дізнатися більше про статистику і зрозуміти її ключові показники і ідеї.

В кінці книги є огляд основних додатків для роботи зі статистичними даними, який стане в нагоді всім практикам.

Для кого ця книга

Для студентів, які не люблять і не розуміють статистику, але хочуть в ній розібратися.

Для маркетеров, менеджерів і аналітиків, які хочуть розуміти статистичні показники і аналізувати дані.

Для всіх, кому цікаво, як влаштована статистика.

Про автора

Чарльз Уїлан - автор бестселера «Гола економіка», що увійшов до списку 100 кращих бізнес-книг всіх часів і народів за версією 8-800-CEO-READ і перекладеного на 13 мов. Професор, викладач економіки і політики в Чиказького університету і Дартмутського коледжу з багаторічним стажем.

З 1997 по 2002 рік Уїлен працював кореспондентом журналу The Economist. Крім того, він працював позаштатним автором таких видань, як Chicago Tribune, The New York Times і Wall Street Journal. Колумніст Yahoo! Finance.

Уїлан проживає в Чикаго з дружиною і трьома дітьми.

Цитати з книги

Все ж не так нудно?
Я помітив один цікавий феномен. Хоча студенти часто скаржаться, що статистика - нецікава і малозрозуміла наука, вийшовши з аудиторії, вони охоче обговорюють свої спортивні досягнення та середні результати, яких досягли влітку, або мінливість погоди, або свої бали в коледжі.

Шлях детектива
Ми не можемо ставитися до людей як до піддослідних кроликів. У підсумку статистика виявляється схожа на професію детектива. Вихідні дані можуть підказати нам моделі, які здатні привести до правильних висновків.

Підступний Голлівуд
Голлівудські кіностудії - приклад самого волаючого ігноруванням спотворень, що вносяться інфляцією, при порівнянні доходів від фільмів в різні час. Можливо, вони роблять це навмисно. А насправді ціна квитка в кіно зараз вище, ніж 10 років тому. І все. Тому «Аватар» і «Шрек 2» в одному списку.

«Ні» лотереї
Купівля квитка миттєвої лотереї - абсолютна дурість. Це один з найважливіших уроків теорії ймовірностей. На той час, коли ви витратите на покупку лотерейних квитків 1 млн доларів, ваш виграш складе суму, дуже близьку до 560 000 доларів.

Ого, що можна дізнатися!
Як викрити школу в підтасовуванні результатів тесту? Чи можна розраховувати на більш успішний результат хірургічної операції, якщо молитися за пацієнта? Звідки Netflix відомо, які фільми вам подобаються? Чи є економічна вигода в отриманні диплома? На всі ці питання відповість статистика.

Народження терору
«Терористи не завжди виявляються вихідцями з найбідніших верств населення або малоосвіченими людьми. Навпаки, зазвичай вони належать до середнього класу; рівень їх освіти також досить високий». Це висновок викладача статистики - науки про все на світі.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре