Артикул: 77271
Бестселер

Доставляя счастье. От нуля до миллиарда. История создания выдающейся компании из первых рук

Мова видання: Російська Українська

 

 
Автор: Тоні Шей
Видавництво: «Манн, Іванов і Фербер»
ISBN:978-5-00057-924-4

 

 
Оригінальна назва: Delivering Happiness: A Path to Profits, Passion, and Purpose
Рік видання: 2016
Кількість сторінок: 304
Палітурка: Тверда палітурка
Формат: 170x240 мм (середній формат)
Наклад: 2 000
Перекладач: Сергій Філін
Тип видання: 8-е видання
Додатково: Закладка-мотати
386 грн
Є в наявності

Про книгу

Про те, як Тоні Шей став бізнесменом, почавши в дев'ять років з ... ферми з розведення черв'яків. І про ті обставини, завдяки яким створена ним (дещо пізніше) компанія Zappos була в підсумку куплена Amazon за 1.2 мільярда доларів (а до того Шей продав ще один створений ним бізнес компанії Microsoft, теж за значні гроші).

Це одна з найвеселіших і життєрадісних ділових книг - завдяки письменницькому таланту автора, і одна з найбільш вражаючих і корисних - завдяки його підприємницькому генію.

Десять причин прочитати цю книгу від Тоні Шей:

10. Ви хочете дізнатися, як менше ніж за десять років ми в Zappos пройшли шлях з нульових продажів до торгового обороту в мільярд доларів.
9. Ви хочете дізнатися про той шлях, який в результаті привів мене в Zappos, і про уроки, які я попутно отримав.
8. Ви хочете дізнатися про помилки, скоєних нами в Zappos протягом останніх десяти років, щоб ваша компанія змогла уникнути деяких з них.
7. Ви шукаєте правильне співвідношення багатства, роботи і щастя.
6. Ви хочете побудувати довгостроковий бізнес і міцний бренд.
5. Ви хочете зміцнити корпоративну культуру, яка зробить ваших працівників або колег щасливіше і захопленими, що призведе до підвищення продуктивності.
4. Ви хочете поліпшити свої навички роботи з клієнтами, що зробить ваших клієнтів щасливішим і призведе до збільшення прибутків.
3. Ви хочете побудувати щось особливе.
2. Ви хочете знайти натхнення і щастя в роботі і в житті.
1. У вас закінчилися дрова для каміна. Ця книга створена для того, щоб запалювати вогонь. (Тут автор злукавив - рука на це не підніметься! - Прим. Ред.)

Для кого ця книга

Для підприємців та менеджерів, що замислюються про те, як зробити бізнес ще краще.

Чому ми вирішили видати цю книгу

Тому що як ніколи впевнені, що вона принесе вам щастя :). Відмінна книга!

«Фішка» книги

Восьме місце в списку бестселерів Amazon.com! І перше - в розділі «Бізнес і інвестиції» в номінаціях «Менеджмент», «Комунікації» та «Обслуговування клієнтів»!

Від автора

В останній рік навчання в університеті я зрозумів, що зовсім забув про перспективи організації власного бізнесу, тому взявся керувати Quincy House Grille, кафе на першому поверсі гуртожитку Quincy House. У корпусі жили близько трьохсот студентів, і кафе було місцем, де вечорами всі збиралися, щоб пограти в настільний футбол або пінбол і взагалі розважитися в кінці дня.

Ми працювали в кафе разом з одним із сусідів по кімнаті, Санджаєм. Ми відповідали за розробку меню та ціноутворення, замовлення продуктів, наймання працівників, а іноді навіть самі готували.

У той час міська влада забороняли мережам швидкого обслуговування відкривати свої точки поруч зі студентським містечком, тому одного разу я вирішив з'їздити на метро в найближчий Макдоналдс. Там я поговорив з менеджером, і він продав мені сто заморожених пиріжків і гамбургерів, які я завантажив в таксі і привіз в гуртожиток. На пару місяців це стало моєю щоденним обов'язком. Оскільки ніде більше в студентському містечку гамбургерів з Макдоналдса не було, я міг брати за них три долари, до того ж, що обходилися вони мені по одному.

Щодня їздити в Макдоналдс мені, врешті-решт, набридло, і я вирішив подивитися, а чи не краще буде перетворити наше кафе в піцерію. Виявилося, що продаж піц приносить дуже високий прибуток. Виготовлення піци обходиться менш ніж в два долари, а продати її можна за десять (і більше, з додатковими топпінгами). Ще більше можна заробити, продаючи піцу по шматочках. Вивчивши ринок, я з'ясував, що інвестиції в печі для піци складуть дві тисячі доларів. Схоже, що ризик був виправданий, так що я глибоко вдихнув і на видиху виписав чек на цю суму.

Мені хотілося, щоб наше кафе стало місцем, де люди хотіли б «зависнути», тому я витратив безліч вечорів, записуючи на відеомагнітофон музичні кліпи з каналу MTV і натискаючи на паузи кожен раз, коли починалася реклама, адже в той час автоматизувати цей процес було ще неможливо. Відеокліпи, крутилися в фоновому режимі, викликали фурор, а в поєднанні з нашою пропозицією піци привели до потроєння виручки в порівнянні з попереднім роком. Інвестиції в дві тисячі доларів окупилися за пару місяців.

Завдяки піцерії я познайомився з Альфредом, який в підсумку став в Zappos фінансовим і виконавчим директором. Насправді він був моїм клієнтом номер один, кожен вечір він замовляв у нас велику піцу «Пепероні».

У Альфреда в університеті було два прізвиська: «Ущільнювач недоїдків» і «Монстр». Він отримав їх тому, що кожен раз, коли ми йшли в ресторан (зазвичай людина десять, пізно ввечері, в один і той же закопчене китайське містечко під назвою The Kong), все закінчувалося тим, що він буквально під'їдав за всіма з їхніх тарілок. Я дякував Богові за те, що не був одним з його сусідів і не ділив з ним одну ванну кімнату.

Так що для мене не було дивним те, що Альфред щовечора заходив до нас, щоб замовити цілу піцу «Пепероні». Але іноді через деякий час він міг з'явитися ще раз і попросити ще одну велику «Пепероні». На цей раз, пам'ятається, я казав собі: «Ух ти, так цей хлопець не дурень поїсти!».

Кілька років по тому я дізнався, що Альфред носив піцу наверх і продавав її по шматочках своїм сусідам по кімнаті. Думаю, тому ми в підсумку і найняли його в Zappos як фінансового і виконавчого директора.

В результаті виявилося, що хоча на піці я заробляв більше, ніж Альфред, в розрахунку на годину він, перепродуючи її, отримував приблизно в десять разів більше, ніж я. (А ще він менше ризикував. Одного разу наш кафе стало жертвою пограбування, ми втратили дві тисячі доларів. В кінці року я з'ясував, що моя ефективна ставка склала приблизно два долари на годину.).

Тоді я не знав, що наші відносини, засновані на піці, були зерном, яке проросло пізніше в зароблені разом не один мільйон доларів.

Про автора

Тоні Шей - американський бізнесмен, CЕО компанії Zappos.com, яка торгує одягом, взуттям та аксесуарами через Інтернет.

У Тоні з дитинства був нюх на бізнес. Його перший бізнес був пов'язаний ... з розведенням черв'яків на фермі. Правда, тоді хлопцеві було всього 9 років. Після коледжу Тоні поступив до Гарварду. Під час навчання він не втрачав часу дарма і взявся керувати студентським кафе в гуртожитку. Незабаром він запропонував перетворити кафе в піцерію. Тоні вклав власні дві тисячі доларів, щоб купити печі для випікання піци. Буквально через два місяці все інвестиції окупилися, і піцерія стала приносити прибуток.

Після закінчення Гарварду, де Тоні отримав ступінь бакалавра в галузі комп'ютерних наук, він запустив компанію Zappos.com. За 10 років існування Zappos.com досягла обороту в мільярд доларів і була куплена компанією Amazon за 1,2 мільярда доларів. До речі, це була вже не перша вдала операція Тоні: кількома роками раніше він створив компанію LinkExchange, яку придбала корпорація Microsoft за 265 мільйонів доларів.

Секретами успіху Zappos.com Тоні поділився в книзі «Доставляючи щастя». Це одна із самих надихаючих і життєрадісних бізнес-книг.

Цитати з книги

Три перші причини прочитати цю книгу

  1. Ви хочете дізнатися, як менше ніж за десять років ми в Zappos пройшли шлях з нульових продажів до торгового обороту в мільярд доларів.
  2. Ви хочете побудувати довгостроковий бізнес і міцний бренд.
  3. У вас закінчилися дрова для каміна. Ця книга створена для того, щоб запалювати вогонь.

Бізнесмен з дев'яти років
У свій дев'ятий день народження я попросив батьків відвезти мене в один магазин в годині їзди на північ від Сонома, який займав тоді перше місце з продажу земляних хробаків в нашому окрузі. Навряд чи продавець здогадався, що я замислив стати його головним конкурентом. Я десь читав, що якщо хробака розрізати навпіл, то обидві половини виростуть до звичайних розмірів.

Важкі часи
Оскільки мій особистий банківський рахунок швидко танув, я почав продавати нерухомість, якою володів, щоб отримане зараз же інвестувати в Zappos. У підсумку я розпродав усі квартири, крім тієї, в якій жив, і пентхауса для вечірок. Я хотів позбутися і від нього, але економіка була в такому поганому стані, що просто не знайшлося зацікавлених покупців.

Важливі відкриття
Вкладення в обслуговування клієнтів - інвестиції, а не поточні витрати. Коли Zappos тільки починала працювати, ми вивчали структуру витрат і намагалися мінімізувати різні їх статті. Нам потрібно було два роки, щоб зрозуміти: насправді нам варто розглядати вкладення в обслуговування клієнтів як інвестиції.

Угода століття
«Вау!» - Подумав я. Йшли загальні збори персоналу, зал був повний. Зі сцени я дивився на сімсот працівників Zappos, які з посмішками на обличчях аплодували мені стоячи. На очах у багатьох бриніли сльози щастя. За дві доби до цього ми всім оголосили про те, що Amazon купив нашу компанію за 1,2 мільярда доларів.

Доставка щастя
Я хочу попросити подумати над відповіддю на запитання: «Яка ваша мета в житті?». Якою б не була ваша відповідь, мені б хотілося, щоб ви подумали і над питанням: «Навіщо?». Якщо ви продовжите задаватися питанням «Навіщо?» достатню кількість разів, то виявите, що всі люди йдуть різними шляхами, прагнучи до однієї і тієї ж мети - щастя.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре