Артикул: 81595
Бестселер

Бенджамин Франклин. Биография

Мова видання: Російська Англійська Українська

 

 
Автор: Волтер Айзексон
Видавництво: «Манн, Іванов і Фербер»
ISBN: 978-5-00057-655-7,  

 

 
Оригінальна назва: Benjamin Franklin: An American Life
Рік видання: 2015
Кількість сторінок: 480
Формат : 170x240 мм (середній формат)
Наклад: 1 000
Перекладач: Володимир Кузін, Діана Айше
Тип видання: 3-е видання
Додатково: Закладка-мотати
Серія: Історії видатних людей
Товар закончился
Немає в наявності

Про книгу

Захоплююча біографія одного з батьків-засновників американської держави, розповідь про життя і формування особистості, поглядів і політичних переконань великого вченого, дипломата, винахідника, політика. Це чудове історичне полотно, створене на основі особистих записів, листів Франкліна, а також численних свідчень його сучасників.

Автор цієї книги - відомий біограф Уолтер Айзексон. Він написав міжнародний бестселер - біографію Стіва Джобса, а також життєписи Альберта Ейнштейна, Генрі Кіссінджера і ряду великих американських політичних діячів.

Для кого ця книга

Для тих, хто цікавиться біографіями видатних особистостей, історією Америки, історичною літературою.

Чому ми вирішили видати цю книгу

Сором'язливий і зухвалий юнак, який прибув багато-багато років тому в Філадельфію, зумів зробити в житті так багато, що часом захоплює дух. Це історія людини, не просто наділеного природою здібностей і гідних якостей, але і діяльного, розсудливого ​​трудівника. Чим не зразок для наслідування?

Цікаві факти

- Багато хто впевнений, що Бенджамін Франклін був президентом Сполучених Штатів. Частково тому, що його прізвище співзвучне з ім'ями американських президентів: 14-го - Франкліна Пірса і 32-го - Франкліна Делано Рузвельта, а ще тому, що герой цієї книги дивиться на нас з кожної 100-доларової банкноти. Такої честі, на загальну думку, удостоювалися лише президенти.

- Саме Бенджаміну Франкліну належить патент на винахід ... крісла-качалки і авторство перших карт течії Гольфстрім, чия швидкість, ширина і глибина були виміряні за його активної участі. Він винайшов громовідводи, біфокальніочки, придумав малогабаритну економічну піч для будинку, висунув ідею електричного двигуна і передбачив появу кріоніки.

- Саме Бенджаміну Франкліну належать вирази, що давно стали крилатими:

 • Велика імперія, як і великий пиріг, найлегше об'їдається з країв.
 • Шлюбу без любові загрожує любов без шлюбу.
 • У цьому світі неминучі лише смерть і податки.
 • Якщо хочете дізнатися недоліки дівчини, похваліть її перед подругами.
 • Якщо хочеш позбутися гостя, який набрид своїми візитами, дай йому в борг грошей.
 • Якщо хочеш мати дозвілля, не втрачай часу дарма.
 • Якщо хочеш міцно спати, візьми з собою в ліжко чисте сумління.
 • Легше придушити в собі перше бажання, ніж задовольнити всі наступні.
 • Майстер знаходити виправдання рідко буває майстром у чому-небудь ще.
 • Один переїзд дорівнює трьом пожежам.
 • Досвід - це школа, в якій уроки коштують дорого, але це - єдина школа, в якій можна навчитися.
 • Витрачайте менше, ніж заробляєте, - ось вам і філософський камінь.

Про автора

Уолтер Айзексон - журналіст, екс-директор телекомпанії CNN, головний редактор журналу Time, нині президент Аспенського інституту, автор міжнародного бестселера - біографії Стіва Джобса, а також життєписів Альберта Ейнштейна, Генрі Кіссінджера і ряду великих американських політичних діячів.

Цитати з книги

Франкліни
Під кінець Середньовіччя в англійських селищах виник новий соціальний клас - люди, котрі володіли матеріальним достатком, але не відносилися до титулованої аристократії. Вони отримали назву «Франкліни» (franklins) від середньовічного англійського поняття frankeleyn («вільний власник»).

Власний коледж
План Франкліна не включав класичні методи і позначав реформу освіти. Нова академія, вважав він, не повинна навчати богослов'я або служити досягненню особистого блага. Замість цього будуть культивуватися «задатки і здібності служити людству, своїй країні, друзям і родині».

Друзі Франкліна
Франклін лише зрідка затівав тісну дружбу з чоловіками. Але він знаходив приємним суспільство жінок і вибудовував глибокі тривалі відносини з багатьма з них. Протягом життя Франклін втратив багатьох друзів-чоловіків, але жодного друга-жінки.

Нова Америка
Як постійно підкреслював Франклін в листах до сина, Америка не мала відтворювати жорсткі керуючі ієрархії Старого Світу. Її сила повинна була полягати у виникненні людей середнього класу, економних і працьовитих торговців і ремісників, які б пишалися своїм статусом.

Про новоу Конституцію
«Я визнаю, що не повністю схвалюю цю Конституцію зараз. Але я не впевнений, що не схвалю її ніколи. Чим старшим я стаю, тим сильніше схиляюся до сумнівів у правильності власних суджень і до поваги думок інших людей ». З листа Франкліна

Принцип служіння
Віра Франкліна в те, що найкраще служіння Богові - це служіння своєму ближньому, може здатися комусь занадто приземленою. Але в дійсності це гідний поваги принцип, в який він свято вірив і яким слідував все життя.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре