Автор Стругацький Аркадій Натанович

Автор Стругацький Аркадій Натанович

Народився 27 серпня 1925 року в Батумі, проте незабаром сім`я перебралася до Ленінграду. Батько — мистецтвознавець, мати — вчителька російської мови і літератури. Після початку Великої Вітчизняної війни він працював на будівництві укріплень, пізніше — в гранатній майстерні. В кінці січня 1942 р. А.Стругацький разом з батьком був евакуйований з блокадного міста, але вижив єдиний зі всього вагону (батька поховав у Вологді).

Доля закинула його під Оренбург, де молода людина і був покликаний в армію і направлений в Актюбінське артучилище. А незадовго до випуску (у 1943 р.) він був направлений до Москви, у військовий інститут іноземних мов в Москві, який він закінчив вже після перемоги, в 1949 р. (перекладач з англійської і японської мов). Деякий час А.Стругацький викладав в Канській школі військових перекладачів, служив дивізійним перекладачем на Далекому Сході.

У 1955 р. він демобілізувався, і на початок творчої діяльності він працював референтом-перекладачем з японського в Інституті технічної інформації. Після публікації першої повісті «Попіл Бікіні» (у 1956 р., в співавторстві з Л.Петровим) перейшов в редакцію науково-художньої літератури в Дітгіз, і з тих пір займався літературною діяльністю вже систематично, хоча перші проби пера відбулися ще в армії.


Немає жодного товару.