КНИГА НЕДЕЛИ "Бог всегда путешествует инкогнито" - 136 грн
Артикул: 1246992

Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню

Автор: Оксана Мороз
Издательство: «Yakaboo Publishing»
ISBN: 978-617-7544-78-3,  

 

 
Год выпуска: 2020
Количество страниц: 416
Переплет: Твердый переплет
Язык издания: Украинский
Формат: 150х200 мм (средний формат)
Дополнительно: Цветные иллюстрации
Год первого выпуска: 2020
140 грн
Есть в наличии

Про книжку:

Книга розвінчує міф про те, що звичайна людина не може розпізнати брехню в ЗМІ та соціальних мережах. Може, проте для цього потрібно дотримуватися інформаційної гігієни. Простих правил, які здатен освоїти кожен і незалежно від віку.
Основні події відбуваються з весни 2019 до літа 2020 років. В книзі два головних герої.
Дядько Іван, простий, розумний трудяга, який не встигає за інформацією і через це постійно набиває гулі. Він патріот, живе Україною, але розуміє, що в країні все жахливо. Він людина інтернету, проте аналогової закалки. Розуміє, що всі маніпулюють, але як - не знає.
І його племінниця, яка якраз займається тим, що розставляє граблі для таких дядьків, маніпулюючи ними через медіа та соціальні мережі. Вона виросла на розповідях дядька про совєтську пропаганду та те, як люди намагалися їй протистояти.
В книзі описаний переломний момент, коли дядько остаточно заплутався, а племінниця вирішила перейти на інший бік сили. Замість того, щоб маніпулювати - вчити простих людей протистояти цим маніпуляціям.
Спочатку вона намагалася зрозуміти, чому Дядько Іван з матьорого борця з брехнею совєтів перетворився на людину, що наступає на всі граблі популістів, шахраїв, творців магічних пігулок. Вона розказує дядьку як функціонує інформація в цифровому світі. Як працюють та маніпулюють онлайн-медіа, телебачення, Facebook, Viber, YouTube, Telegram. Як він може себе захистити та знову стати борцем.
Дядько сумлінно вчиться. Навіть бере шефство над своїм другом Миколою. Разом вони проходять через фінансову піраміду та інфодемію коронавірусу. Бачать наскільки інформація добиває людей. Вони, на своєму прикладі знають, що є дієві та прості лайфхаки. Друзі вирішують навчити односельчан фільтрувати інформацію. Проте тут їх чекає неприємний сюрприз - люди не хочуть цього, вони просто хочуть добре жити.
І це подолали герої книги, правда, прийшлося їм попотіти, але до частини знайомих таки підхід знайшли і навчили інформаційній гігієні.

Про автора:

Вітання! Мене звуть Оксана Мороз, я авторка книг “Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців” та “Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню”.
Також я заснувала ініціативу з інформаційної гігієни “Як не стати овочем”. Ми вчимо людей фільтрувати джерела інформації та розказуємо простою мовою про те, як влаштована держава, політика, економіка та інші ключові сфери нашого життя.
Зараз “Як не стати овочем” проводить дослідження, розробляє матеріали та розказує як розпізнати фейки та маніпуляції. Наша ціль - навчити 7 млн українців інформаційній гігієні до 2024. Ця книга один з кроків до цього.
До цього я майже 20 років пропрацювала з чи на маніпуляторів громадською думкою. Моїми роботодавцями чи клієнтами були топові політики та бізнесмени, яких ви добре знаєте. В серпні 2019 я пішла з цієї індустрії та описала її простою мовою для звичайних людей у книзі “Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців”. Зараз повністю зосередилася на підвищенні рівня інформаційної гігієни в українців.
Приєднуйтесь!

Матеріали автора в медіа:
/oksanamoroz.com/#materials

В чому суть ініціативи “Як не стати овочем”?
Відсутність у людей інформаційного імунітету - це комплексна та глибока проблема. Проте її вирішення неможливе без двох ключових навичок: вміння фільтрувати інформацію та розуміння того, як функціонують ключові сфери життя (політика, економіка, медицина і т. д.).
“Як не стати овочем” вчить людину фільтрувати джерела інформації та дає розуміння функціонування ключових сфер - держави, економіки, медицини, міжнародної політики, цифрової реальності, популярної науки.
Людина не стане медійником чи фактчекером, проте навчити її обирати канали інформації з мінімумом інформаційних вірусів можна за місяці, а не роки. Чисті інформаційні джерела будуть витісняти фейки та заміщати їх актуальною та об'єктивною інформацією, паралельно буде проходити навчання, яке формуватиме скелет базових знань щодо побудови сучасного суспільства.
Ініціатива “Як не стати овочем” - це не про академічні знання. Вся інформація в процесі навчання буде братися зі звичних для людини джерел - медіа та соціальних мереж. Проте вона буде відфільтрована та структурована. Все для того, щоб людина з одного боку отримала знання, з іншого зрозуміла як фільтрувати та аналізувати інформацію в реальному житті.

Написать отзыв
Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст!
    Плохо           Хорошо